Witajcie na naszej stronie! - NORDA BOUTIQUE

Blog

Witajcie na naszej stronie!

Witaj na stronie nordaboutique.pl!

          Aby nieco skrócić dystans między nami zaczynamy cykl wpisów na blogu, poświęcony kulisom tworzenia Norda Boutique. Jeśli jest coś czego chcecie się od nas dowiedzieć – piszcie! 🙂 

 

Co składa się na decyzję o wyborze projektów? 

 

        Jako marka lokalna chcemy promować Pobrzeże Kaszubskie (tzw. Nordę), którego nadmorski klimat oraz bogactwo kulturowe są dla wielu niewyczerpaną studnią folkowej inspiracji na każdą pogodę. Zatem dominujące barwy pierwszej kolekcji to pejzaż morski: granat, plażowy beż, turkus; symbole morskie – muszle, fale czy kaszubskie – jak haftowany mikołajek nadmorski.

       Projektując naszą linię odzieżową bierzemy pod uwagę nie tylko gusta naszych klientów (i rzecz jasna własne :)) ale też pojawiające się trendy. Jednym z tych, który stał się koniecznym zwyczajem w naszej kulturze jest zakładanie na co dzień maseczek. Nie mogłyśmy więc pominąć wspomnianego produktu w ofercie sklepu. Damskie opatrzone są kaszubskim sercem, a męskie symbolem z alfabetu kaszubskiego – rybaka z fajką. 

       Ważnym czynnikiem jest ograniczona do minimum ilość modeli w kolekcji. Nie aspirujemy do stylu pracy tzw.  sieciówki – działamy w duchu  „slow fashion” – zatem planujemy na każdy sezon wydać ograniczoną ilość sztuk odzieży ze starannie dobranych tkanin. Dzięki temu możemy zapewnić naszym klientom pewną ekskluzywność i wyłączność. Projekty i wzory nie będą powtarzane a co sezon zaproponujemy nowości. 

 

Filozofia marki Norda Boutique

 

       Tworząc odzież myślimy o osobach, które poszukują ożywienia swojej garderoby poprzez dobrze uszyte, kolorowe, polskie produkty. Jako marka z nad morza szyjemy ubrania do użytkowania w naszym klimacie, gdzie ze względu na silne podmuchy wiatru, nierzadko potrzebny jest cieplejszy płaszcz bądź bluza (tak otuleni chętnie wybierzemy się na wieczorny spacer brzegiem morza..:)) . 

       Wiemy też, że mieszkańcy Nordy chętnie podkreślają walory kulturowe regionu – posługując się lokalnym językiem kaszubskim, dodając ludowe pamiątki w swoich gościńcach, serwując herbatę w ozdobionym wzorem kaszubskim ekspresie, zażywając tabakę. Turyści z polski oraz zza granicy równie ochoczo poznają i „chłoną” miejscowe zwyczaje oraz poszukują pamiątek. Wszystkim zainteresowanym chcemy zaoferować produkty kojarzące się z Nordą. 

 

Jakie produkty ukażą się w wiosennej kolekcji? 

 

       Wiosenna kolekcja skupiona jest wokół wizerunku kobiety i ukaże się  w okolicach najbardziej kobiecego święta w roku, 8 marca. W asortymencie butiku znajdą się między innymi takie ubrania jak: spódnica kreszowana z jedwabiem, dres z mozaiki na podstawie obrazu ukazującego morze, lekki płaszczyk z wełny parzonej. Już teraz nabywać można wspomniane wyżej maseczki, które sprawdzą się jako elegancki i trwały prezent na Dzień Kobiet. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *