Trendy modowe na sezon wiosenno-letni 2021 - NORDA BOUTIQUE

Blog

Trendy modowe na sezon wiosenno-letni 2021

           Gorący sezon roku 2021 to w modzie czas rosnącej świadomości konsumentów jak i producentów odzieży co do całego procesu powstawania ubrań oraz dodatków. Trend na bycie “eko” nieprzerwanie kształtuje rynek usług i towarów w tym także odzieży. Wielkie domy mody nierzadko odchodzą od prezentowania kolekcji “przedsezonowych” i organizowania wielu pokazów mody na rzecz dwóch a czasem tylko jednej kolekcji na cały rok. 

           Chcemy jako społeczeństwo przywrócenia równowagi w przyrodzie i szukamy sposobów zminimalizowania szkodliwych skutków nadprodukcji towarów. Odpowiedzią na to jest zastąpienie kompulsywnych zakupów  świadomym wybieraniem odzieży z trwałych tkanin, szytych w humanitarnych warunkach, tak aby starczyły na dłużej. Zerkając na metki szukamy tkanin naturalnych takich jak bawełna, len czy jedwab a zakupów dokonujemy u lokalnych dostawców wspierając polską gospodarkę. W Norda Boutique bacznie przyglądamy się trendom jak również podążamy za wspomnianymi wyżej potrzebami.

          Jednym z hitów lata 2021 są morskie motywy w postaci printów i haftów. Modne są sieci rybackie, kotwice, muszle, rozgwiazdy, meduzy… 

na zdjęciu: Ażurowy Sweterek przypominający sieć rybacką oraz Bawełniana Spódniczka z haftowanymi muszlami 

 

na zdjęciu: Bawełniane Spodenki z haftowanymi muszlami 

 

 

 

 

          Kolejnym trendem w modzie, który możemy od jakiegoś czasu obserwować jest nadanie ubraniom z jedwabiu mniej formalnego charakteru nich dotychczas. Z powodzeniem możemy ubrać jedwabne bluzki czy spódnice do adidasów czy sandałów i wybrać się tak na plażę czy do kina. Warto nadmienić, że zaletami tej tkaniny jest przepuszczalność powietrza, zwiewność, lekkość i elegancki wygląd a dodatkowo jest to materiał, który nie uczuli alergików. 

na zdjęciu: Jedwabna Spódnica kreszowana w stylu casual oraz Jedwabna Bluzka na ramiączkach 

 

 

Kolejną ciekawą modą w tym sezonie są szkice przedstawiające całe sylwetki bądź same twarze – najczęściej kobiece – w kubistycznej stylistyce. Trend zadomowił się w stylizacji wnętrz, ceramice jak i odzieży czy dodatkach.

 

na zdjęciu: Bluza z haftem – twarz Słowianki w wianku z kaszubskich kwiatów 

 

 

 

Poszukując ciekawych produktów lokalnych zaczynami przypominać sobie miejscowe zwyczaje, tradycje oraz podziwiać sztukę i kulturę. Szeroko rozumiany folklor pojawia się w modzie coraz częściej. Warto zatem śledzić nowości w naszym północno-kaszubskim butiku, którego wyróżnikiem są unikalne hafty. 🙂

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *